iPhone Toplu Rehber Silme, Kişileri Düzenleme

9 ay önce Android Note2 telefonumu emekliye ayırdıktan sonra artık benimde geçte olsa iPhone geçiş yapmam gerektiğini düşünerek 6S Plus 128 GB kadrosuna katıldım. İlk defa kullanmaya bağlı olarak herhangi bir zorluk yaşamadım oldukça sade, kullanışlı ve hızlı. Android de yaşadığım gibi sürekli çerezleri silme, donma gibi bir sorun yok.

IOS sürümlerinde bazı özellikler Android de ki gibi olmayabilir. Bunlardan birisi de telefon rehberini toplu silme ve düzenleme oldu. Rehberimde 750 civarında kişi kayıtlıydı. Bunların kimisi mail hesabı, kimisi isimsiz veya çift kayıtlı kişilerdi. Tek tek incelemek malum uzun zaman sürüyor. Bunun için ufak bir araştırmayla Apple Store’da 2 farklı uygulamayla karşılaştım. Bu uygulamalardan ücretsiz olan “Kişiler Multi Kaldır” kullandım.

Kişiler Multi Kaldır

(KişilerMK ÜCRETSİZ)
KişilerMK uygulamasıyla rehberiniz için çoklu seçim yapılabiliyor. Böylelikle silmek istediğiniz kişileri toplu olarak rahat bir şekilde silebilirsiniz.Ayrıca uygulama da şu özellikler de mevcut:
– Yeni kişi ekle
– Her kişiyi düzenleme
– Grup yönetimi
– Temas grubu ekle / kaldır
– Grup üyesi ekle / kaldır
Kişiler mutli kaldır apple store: https://itunes.apple.com/tr/app/ki%C5%9Filer-multi-kald%C4%B1r/id1097586075?l=tr&mt=8

Smart Merge

Kişiler Multi Kaldır uygulamasına göre daha gelişmiş bir uygulama. Smart merge uygulaması özellikleri:
– Yinelenen kişileri bul ve birleştir
– İsim ve telefon numarası olmayanları kaldır
– Kişileri yedekleme
15 dili bulunan uygulamanın yıllık ücreti 26,99 TL
Smart merge apple store: https://itunes.apple.com/tr/app/smart-merge-pro-yinelenen-ki%C5%9Fileri-sil/id519076307?l=tr&mt=8

No Comments

Post a Comment